Само в 7DniVoleibol.bg

Лъвиците с първа загуба в Златната лига! Азербайджан сломи националките у дома

7Dni Voleibol30.05.20181750
националки

Женският национален отбор на България претърпя първа загуба в Европейската златна лига, след като отстъпи като гост на Азербайджан с 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 21:25) в среща, изиграна в Баку.

Домакините тръгнаха силно от начало и запазиха предимството до край. “Лъвиците” приближаваха съперника на няколко пъти, но не успяха да стигнат до успех в гейма. В следващия гейм момичетата на Иван Петков доминираха на терена и изравниха без много усилия.

Впоследствие азерките се мобилизираха и започнаха да дават отпор на атаките на българките. Оформи се добра преднина, която позволи на волейболистките на Фаик Гараев да заиграят по-спокойно и да затруднят “трикольорките”, и с това да поведат с 2:1.

Четвъртият гейм бе доста драматичен – двата отбора си разменяха лидерството, но в ключовите моменти домакините дръпнаха и затвориха мача при 25:21 и 3:1 гейма.

“Лъвиците” все още са на първо място в групата, като имат 9 точки (3 победи, 1 загуба), колкото Азербайджан, но с по-добро геймово съотношение.