Само в 7DniVoleibol.bg

Петгеймови драми на старта на Държавните финали U20

n-46720

Два петгеймови мача се получиха още на старта на Държавните финали по волейбол за младежи U20, които започнаха днес в столичната зала „Васил Симов“.

В предварителна група А, в първия мач за деня, тимът на Черно море (Варна) надигра Марек (Дупница) с 3:2, след драматична битка. Варненци, водени от Юли Тупанков поведоха на дупничани, водени от Христо Райчев с 2:0 гейма и 20:16 третия, но не успяха да затворят мача чисто. Контузия получи основният разпределител на отбора, като това повлия на неговите съотборници. Съперниците от Дупница веднага се вдигнаха на щурм, като успяха да изравнят резултата до 2:2. Драмата бе пълна в тайбрека, като варненци вс пак устояха на всички атаки и затвориха гейма с 15:13, като изковаха крайната победа.

В другия мач от същата група Левски надигра Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0. Представителите на „сините“ доминираха изцяло и затвориха мача без проблеми с чиста победа.

В предварителна група Б тимът на ЦСКА надигра трудно Арда (Кърджали) след двучасова битка с 3:2 гейма. Кърджалийци оказаха много сериозна съпротива на домакините, като след оспорвана битка мачът достигна до равенство 2:2 гейма, В петата решителна част обаче „червените“ показаха по-голяма устойчивост и класа и затвориха тайбрека с 15:10.

В другия мач от същата група Виктория Волей се поздрави с чист успех срещу Добруджа 07, като победи съперника с 3:0 гейма.