Само в 7DniVoleibol.bg

Опитът си каза думата! ЦСКА изравни полуфиналната серия с Монтана

Цска монтана волейбол мъже~22

ЦСКА изравни полуфиналната серия с Монтана в Суперлигата. Тази вечер в зала “Младост” “червените” победиха с 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:21). Двата тима си размениха по един успех в Монтана, а следващата седмица серията се мести в София. Играе се до три победи.

Треньорът на домакините Даниел Пеев бе направил една промяна в стартовия състав в сравнение с първия мач. На мястото на Себастиан Роата започна Борис Наков.

В тима на ЦСКА промените бяха две. Пламен Шекерджиев и Красимир Гайдарски бяха титуляри за сметка на Яни Георгиев и Тодор Костов.

ЦСКА дръпна в началото на първия гейм с 5 точки. Блокадата на “червените” работеше, а Монтана допусна много грешки от начален удар. Гостите затрудниха повече съперника от сервис. “Армейците” не изпуснаха водачеството до края на гейма, въпреки че на моменти Монтана се доближаваше на точка.

Втората част започна по идентичен начин. “Червените” имаха леко предимство до втората техническа пауза. Този път домакините изравниха при 17:17, след което двата тима си размениха няколко разигравания. При 21:21 на сервис за Монтана застана Константин Абаев, който затрудни максимално посрещането на ЦСКА, домакините поведоха с 24:21 и изравниха геймовете.

Опитът си каза думата в третия гейм, в който “червените” започнаха силно и поведоха с 6 точки за 10:4. В състава на Монтана бяха направени две промени. Себастиан Роата и Делчо Раев замениха съответно Борис Наков и Константин Абев. ЦСКА знаеше как да задържи преднината си и отново взе аванс в геймовете.

Абаев се завърна на полето в четвъртия гейм. Малко по-късно в игра за домакините се появи и Мартин Пенев на мястото на Златко Кьосев. Геймът бе много оспорван. В края “армейците” направиха две блокади, домакините изкараха две атаки в аут, което бе решаващо.

Диагоналите Венцислав Георгиев (2 блокади) и Кирил Клец (1 ас) завършиха с по 17 точки. Христо Цветанов добави 13 (3 блокади), Ивайло Стефанов (2 аса, 1 блокада) и Пламен Шекерджиев (2 блокади) направиха по 12 за ЦСКА. Краси Гайдарски записа 10 точки, 5 от които на блок.

За Монтана Аспарух Аспарухов отбеляза 14 точки (1 ас, 1 блокада), Златко Кьосев има 12 точки (1 ас, 1 блокада).

Третият мач е в зала “Христо Ботев” в София на 29 март от 18:30 ч.