Само в 7DniVoleibol.bg

Марица чака Левски на финала в преследване на поредна шампионска титла

Марица-Берое37

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за финали в НВЛ-Жени, след като се наложи над Берое (Стара Загора) с 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:22) във втория полуфинален двубой, изигран в зала “Иван Вазов” в града на липите. Така с 2:0 победи в серията “жълто-сините” завоюваха мястото си на финала.

Шампионките стартираха с добра преднина, след което волейболистките на Страхил Балов взеха инициативата. Предимството им се запази до средата на гейма, впоследствие обаче двата отбора се догонваха в резултата. В ключовите моменти маричанки набраха инерция, но Берое върна интригата и отново изравни. В крайна сметка домакините измъкнаха успеха с 26:24 и поведоха с 1:0 гейма.

Втората част тръгна равностойно. След първото техническо прекъсване гостуващият тим дръпна и оформи стабилна разлика, “зелено-белите” обаче я стопиха. Така в следващите минути двата отбора си разменяха лидерството, но състезателките на Иван Петков успяха да се откъснат и да спечелят гейма с 25:21.

В третата част Берое тръгна силно и запази темпото до 10:7. “Жълто-сините” изравниха и направиха обрат, след което доминираха на терена до края, като не дадоха възможност за противодействие на опонентките си. Пловдивчанки взеха аванс в мача с 2:1, което ги успокои до известна степен.

Четвъртата част започна ударно за момичетата от Стара Загора. Те диктуваха положението до средата, след което Марица се върна в играта и затвори гейма и срещата след 25:22.

В битката за титлата пловдивският тим ще излезе срещу Левски, който спечели серията срещу ЦСКА в полуфиналите с 2:0 успеха.

Източник: BGvolleyball.com