Само в 7DniVoleibol.bg

Интригата в плейофите продължава…

Левски Пирин Разлог Волейбол Мъже (20)

Изключително интригуваща ситуация се разиграва през настоящия сезон в четвъртфиналните плейофи в Суперлигата по волейбол при мъжете. От четирите двойки, участващи в тази фаза, само Монтана успя да се класира на полуфинал, като отстрани Добруджа 07 с общ резултат 2:0 победи. При останалите развоят е оспорван, а сериите продължават с трети мачове.

Така цели три от четирите двойки ще си оспорват място на полуфинали чрез решителен трети двубой. Ситуация, която не е случвала в четвъртфиналите на българския волейбол последните осем сезона, от както BGvolleyball.com води статистика води статистика на Суперлигата. Като цяло единствено през сезоните 2012/2013 и 2014/2015 е имало интрига в четвъртфиналната фаза, като две от двойките са стигали до решителен сблъсък.

Първи фронта сдадоха шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) които загубиха гостуването си на Марек Юнион-Ивкони (Дупница). Те ще се явят на поправителен у дома, в търсене на място на полуфинал на 19 март, поради заетост на зала “Младост”.

Тимът на ЦСКА тръгна също с фалстарт на плейофите, като изненадващо отстъпи на новака Хебър (Пазарджик) в своята зала “Васил Симов”. След успешното си гостуване в Хебър и победа като гости, сега “червените” ще се борят за място на полуфинал отново пред собствена публика.

Най-оспорван и драматичен е спорът между Пирин (Разлог) и Левски София, като и двата тима се борят със зъби и нокти за присъствие в следващата фаза. Пирин бе убедителен у дома, като постигна чиста победа, но след това “сините” надделяха в зала “Универсиада”. Решителният мач е в Разлог на 16 март и ще бъде показан пряко по Diema Sport 2.

Надлъгването продължава! Напрежението расте. А най-доволни са феновене, които ще изпитат поредна доза емоции в подкрепа на своите любимци.

Източник: BGvolleyball.com