Само в 7DniVoleibol.bg

НВЛ-мъже плейофи: драмата вече започна

39 ЦСКА-Хебър

Битката за титлата в Суперлигата продължава с пълна сила. Във втория ден от 1/4-финалните плейофи сезонът за някои отбори ще приключи, други ще се класират за полуфиналната фаза. При трети играта ще премине в трети двубой. Развръзките са няколко, но да си припомним какво се случи на старта.

Както подобава, започваме с шампиона – тимът на Нефтохимик 2010. Волейболистите на Найден Найденов приключиха редовния сезон на лидерската позиция в класирането и това определи в първите мачове да срещнат завършилия осми Марек Юнион-Ивкони. Бургазлии спечелиха лесно домакинството с 3:0 гейма, като това беше и най-категоричният резултат от четирите двойки. Днес предстои гостуване в Дупница, като се очаква серията да бъде затворена от първенеца.

Вторият в таблицата – Монтана, също направи добър старт. Момчетата на Даниел Пеев дадоха само гейм на опонента си – носителя на титлата през 2016 г. – Добруджа 07. След три поредни бронзови медала и страхотен сезон, състезателите от Северозапада са устремени към шампионската титла. Какво ще се случи в реваншa – дали добруджанци, окрилени от страхотната си публика, ще изравнят резултата, или съперникът им ще триумфира, можем само да гадаем.

Третата двойка в 1/4-финалите – тази на Хебър и ЦСКА, съответно шести и трети в класирането, поднесе изненада на доста фенове и специалисти. Дебютантът в елита надигра “червения” отбор в собствената му зала, позволявайки да спечели единствено втората част. “Тигрите” победиха столичния гранд за втори път този сезон, след като в началото на годината надделяха в петгеймова драма в Пазарджик. Южният град ще приеме отново дербито, като се очертава борба до край.

За финал оставяме може би другият толкова интересен сблъсък в осмицата – между Левски и Пирин. “Сините”, които приключиха пети сезона, започват битката от начало, след като в първата среща допуснаха да бъдат победени от играчите на Северин Димитров. Левскарите ще трябва да покажат съвършено различно лице, за да останат в играта и да се противопоставят на състава от Разлог.

Интригата ще съпътства волейболния понеделник, а жаждата за победа ще води отборите в битката. Ще има ли трети мачове ще стане ясно след часове.

Източник: BGvolleyball.com