Само в 7DniVoleibol.bg

Треньорът на Пирин: Имаме сили да победим Левски

Черно море - Пирин~05

Волейболистите на Пирин се изправят срещу Левски София в 1/4-финалните плейофи в Суперлигата при мъжете. Първият мач между двата тима е в Разлог, като ще се играе на 9 март в зала „Септември“ от 18:30 ч. Ето какво каза треньорът на Пирин Северин Димитров в интервю за BGvolleyball.com за редовния сезон и предстоящите двубои в плейофната фаза на първенството.

Завършихте на четвърто място след редовния сезон. Вашата оценка за представянето?

Като цяло смятам, че се справихме. Отборите на Нефтохимик, Монтана и ЦСКА показаха, че са по-класни. Нашето четвърто място може да се каже, че е добро класиране. През първия сезон бяхме водачи в таблицата, но след това показахме колебливи игри. Радвам се, че завършихме сезона с победа и взехме успех в най-важния мач, а именно срещу Хебър (Пазарджик). Сега имаме домакинско предимство в плейофната фаза.

Предстоят двубои с Левски в плейофите, очаквания за предстоящите мачове?

Очаквам, че ще имаме сили и възможности да победим Левски и да продължим напред. Смятам, че първият мач, тук в Разлог е най-важен. Трябва да излезем с пълна концентрация и мобилизация, защото ни очаква тежък двубой. Той обаче е ключов и ако успеем да вземем победа ще имаме психологическо предимство над съперника.

Домакинският фактор ще ви помогне ли?

Надявам се да. Всички знаят, че в Разлог се играе трудно и ние се представяме много силно на наш терен. Очаквам задалата да е пълна и с помощта на нашата страхотна публика се надявам да надиграем Левски. А ако се стигне до трети мач отново да се борим вкъщи.

Докъде имате сили в плейофите?

Ако преодолеем Левски се изправяме срещу Нефтохимик, който е най-класният тим за момента. Но не искам да говоря предварително. Нека първо да преминат мачовете от четвъртфиналите. Бургазлии са фаворит, но и Марек не са за подценяване. Ако ние победим и продължим, тогава ще мислим за следващите двубои