Само в 7DniVoleibol.bg

Черно море се огъна пред Марек

Левски Черно Море Волейбол мъже (5)

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) се наложи с 3:1 (22:25, 25:22, 26:24, 25:16) над Черно море БАСК (Варна) като гост в зала “Христо Борисов” в морската столица, в мач от последния кръг на редовния сезон в Суперлигата.

Срещата тръгна ударно за домакините от Варна, които поведоха със 17-9. Те изпуснаха солидния си аванс и допуснаха гостите да се доближат само на точка (22-23) в края на частта. Въпреки това успяха да я спечелят. Във втория гейм лидерството се сменяше постоянно, но момчетата на Иван Тасев все пак изравниха резултата (1-1). Драмата в третата част беше в края, когато ту единият, ту другият отбор повеждаше в резултата, но опита на Марек си каза думата. След това мачът просто се доиграваше.

Марек Юнион-Ивкони заема осма позиция в класирането с 9 победи, 13 загуби и 23 точки, а Черно море БАСК е на десето място в таблицата с 6 победи, 16 загуби и 19 точки.