Само в 7DniVoleibol.bg

Драма, обрати и победа за Пирин у дома

пирин разлог

Тимът на Пирин (Разлог) се класира на четвърто място в редовния сезон, след като победи Хебър (Пазарджик) с 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 18:25, 15:13) в решаващ двубой от последния, 22-и кръг на Суперлигата.

Домакините започнаха силно, като успяваха да се задържат на точка-две от опонентите, но след 7:7 “тигрите” поведоха след серия на Минчо Минчев. След това ситуацията се промени и Пирин поведе. Хебър обаче навакса изоставането със стабилна игра и изравни. Два аса на Мартин Симеонов оформиха предимство за гостите. То се запази до края и въпреки множеството накъсвания на играта, волейболистите на Атанас Петров спечелиха частта.

Във втория гейм двата тима стартираха равностойно, след което Пирин направи преднина от няколко точки. Пазарджишкият тим стопи дистанцията до известна степен, но домакините отново набраха инерция и възстановиха аванса. До края на частта Хебър успя да намали отново предимството на опонентите си, но доброто включване на Ради Попов реши нещата в полза на състезателите от Югозапада.

Третата част започна силно за гостуващия отбор, като се оформи разлика от 4 точки. Впоследствие на терена се разрази истински екшън, като отборите се догонваха до 19:19. След това играта на домакините в атака бе ключов елемент за успеха в този гейм. Така Пирин дръпна с 2:1 гейма.

Четвъртият гейм премина почти изцяло под доминацията на “тигрите”, като единствено в края волейболистите на Северин Димитров опитаха да се върнат в играта. Атаките на гостите увеличиха преднината и мачът влезе в тайбрек.

Там двата отбора показаха равностойна игра, като преди първото техническо прекъсване Хебър поведе, след което последва ново изравняване. Ситуацията се повтори още няколко пъти, драмата бе пълна, но в крайна сметка волейболистите на Пирин показаха по-голяма издръжливост и спечелиха с минимална преднина.