Само в 7DniVoleibol.bg

Станаха ясни съперниците в 1/4 финалите при жените

Левски-Казанлък жени

Драматичен завършек беляза последния кръг в НВЛ-жени, като развоя на двете изиграни срещи определи класирането в тройката, за позициите след лидера Марица (Пловдив) в редовния сезон. Волейболистките на Левски надиграха ЦСКА с 3:2 гейма в София, а Берое (Стара Загора) победи като домакин Раковски (Димитровград) с 3:0 гейма. Петгеймовата битка между „сини“ и „червени“ обаче донесе активи и на двата съперника, като въпреки успеха си старозагорки не намериха място сред първите три тима.

С това Левски завърши на втора позиция, като си гарантира медали от шампионата. ЦСКА приключи на трето място, а Берое остана на четвърта позиция.

След изиграването на срещите станаха ясни и съперниците в 1/4- финалните плейофи, в които Марица почива. В тази фаза участват съставите, заели местата от второ до седмо, като се играе по схемата 2-7, 3-6 и 4-5. Играе се до две победи от три мача.

Ето съперниците:

Левски – Казанлък
ЦСКА – Славия
Берое – Раковски

Двубоите са насрочени за 6, 8 и евентуално 10 март, като часовете на мачовете ще станат ясни по-късно.