Само в 7DniVoleibol.bg

Краси Георгиев и Равена на полуфинал в “Чалъндж Къп”

Краси Георгиев

Красимир Георгиев и тимът на Порто Робур Коста Бундже (Равена) спечели гостуването на Бенфика с 2:3 (21-25, 25-22, 25-18, 22-25, 14-16).
в мач от 1/4 финалите на “Чалъндж Къп”. “Червените лъвове” изоставаха след първите два гейма,  но успяха да наложат темпо и взеха така важният тайбрек.

Центърът влезе в игра като резерва в третия и четвъртия гейм, оставайки на терена в целия пети гейм и се разписа с 3 точки (1 блокада). Топреализатор бе Паул Бухегер с 21 точки (2 аса, 1 блокада), 20 добави Никола Марешал (3 аса, 1 блокада). За Бенфика Миро Градинаров бе на игралното поле в първите два гейма и се отчете с 8 точки. Най-резултатен бе Милийя Мрдак с 19 точки (1 ас, 2 блокади).

Следващият двубой на Георгиев и съотборниците му е  срещу турския Малие Пиянго (Анкара).