Само в 7DniVoleibol.bg

Левски измъкна драматична победа над “розите” насред Казанлък

Левски-Казанлък жени

Волейболистките на Левски надиграха като гости Казанлък с 3:2 (25:22, 25:27, 23:25, 25:15, 15:8) в мач от дванадесетия кръг на НВЛ-жени, който се игра в казанлъшката зала „Багира“.

С това „сините“ записаха шеста победа в първенството, като с четири загуби и 18 точки заемат четвърто място във временното класиране. Същият актив има и ЦСКА, но „червените“ изпреварват съперника за третото място с по-добра геймова разлика. Тимът на Казанлък отбеляза десета загуба досега, като с един успех и три точки е на последната, седма позиция.

Двубоят бе игра на двете крайности, като имаше големи амплитуди и от двете страни на мрежата. Представителките на „розите“ изненадаха гостите, като ги затрудниха изключително много в мача. Сините спечелиха първата част в решителните моменти, но във втората, след равенството 24:24, се огънаха пред устрема на домакините. Успехът окрили домакините и в третия гейм те започнаха с 8:2 в своя полза. Разликата се оказа нестопяема и “розите” спечелиха третата част, като поведоха с 2:1.

Левскарките изригнаха на свой ред в четвъртия гейм, като направиха разлика 16:8 и спечелиха частта а с това се върнаха в играта. В тайбрека те бяха безкомпромисни, като поведоха с 8:1 и повече не допуснаха изненади, като спечелиха крайната победа.