Само в 7DniVoleibol.bg

Тодор Скримов с поредна загуба в Русия, този път от новак

тодор скримов

Националът Тодор Скримов и тимът на НОВА (Новокуйбишевск) претърпяха 10-а загуба в руската Суперлига, след като отстъпиха на новака Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) в среща от 21-и кръг на първенството.

Скримов бе на терена в първите два гейма, като замени влезлия в ролята на либеро Дмитрий Макаренко. Най-резултатен бе Романас Шкулявичус с 16 точки (1 ас, 3 блокада), 13 добави Фьодор Воронков (1 ас, 1 блокада). За Зенит кубинецът Ореол Камехо се отчете с 18 точки (3 аса, 1 блокада).

Така НОВА е на девето място с 27 точки (11 победи, 10 загуби), Зенит е пети с 38 точки (13 успеха, 8 поражения).

Следващият двубой на Скримов и съотборниците му е на 1 февруари (четвъртък), срещу Динамо (Ленинградска област).