Само в 7DniVoleibol.bg

ЦСКА проби трудно Миньор в Перник

ЦСКА спечели гостуването си на Миньор от 16-ия кръг на Суперлигата. “Червените” победиха в Перник с 3:1 (25:23, 25:27, 21:25, 25:22).

“Армейците” продължават да не са в оптимален състав, заради контузии на основни играчи – Венцислав Георгиев, Яни Георгиев, Иван Крачев и Станислав Петков. Това наложи за втори пореден мач след този с Пирин Христо Цветанов и Пламен Шекерджиев да не играят на своите позиции, а съответно като посрещач и диагонал. Съставът на Александър Попов се справи отново и записа успех.

В първия гейм Миньор имаше преднина от две точки при второто теническо прекъсване, но след това ЦСКА направи 5 поредни точки. “Червените” задържаха аванса си и поведоха.

В края на втората част гостите имаха 4 възможности да завършат гейма, но домакините изравниха за 24:24. Последва размяна на точки, като “армейците” бяха по-стабилни във важните разигравания и удвоиха аванса си.

Домакините взеха инициативата в третия гейм. Те поведоха в началото с 8:3 и до края не изпуснаха водачество, за да намалят резултата.

Перничани започнаха добре и в четвъртия гейм като водеха с 8:5, но “армейците” изравниха. В края, при 19:19 гостите взеха три поредни разигравания и не допуснаха мачът да се реши в тайбрек.

Пламен Шекерджиев отново бе най-резултатен за своя отбор. В новата си роля на диагонал той записа 24 точки (1 ас, 2 блокади), Красимир Гайдарски добави 13 точки (1 ас, 3 блокади), а Ивайло Стефанов и Тодор Костов завършиха с по 11 за гостите.

За Миньор Иван Дамянов реализира 25 точки (1 ас, 1 блокада).