Само в 7DniVoleibol.bg

Нефтохимик остава на върха в Суперлигата

Нефтохимик-Добруджа87

Черно море БАСК (Варна) успя да скъса нервите на звездната селекция на Нефтохимик 2010 (Бургас), но не се добра дори до точка във Варна. Бургазлии спечелиха срещата с 3:1 (25:13, 25:20, 23:25, 25:18) гейма и остават начело във временното класиране в Суперлигата.

В пълната зала “Христо Борисов” двата отбора тръгнаха равностойно в мача, но за кратко. Момчетата на Найден Найденов бързо се откъснаха в резултата и без никакви проблеми поведоха. Без особени трудности се добраха и до 2-0 гейма. В третата част обаче волейболистите на Виктор Карагьозов показаха зъби и поведоха с 13-10. Последва изравняване 17-17, но Черно море успя да направи резултата 2-1. В последния гейм Нефтохимик не даде шанс на съперника си.

Преди изиграването на всички срещи от 16-ия кръг в Суперлигата, Нефтохимик заема първо място в таблицата с 13 победи, 3 загуби и 41 точки, а Черно море се нарежда на девета позиция с 5 победи, 11 загуби и 17 точки.

В следващия кръг на 3 февруари (събота) Черно море БАСК гостува на Тетевен Волей, а ден по-късно Нефтохимик 2010 е гост на ЦСКА.