Само в 7DniVoleibol.bg

Арда закова Тетевен на дъното, Черно море не успя и да помечтае за победата в Монтана

7Dni Voleibol23.01.20183100
Левски Монтана Волейбол (29)

Волейболистите от Арда (Кърджали) постигнаха втората си победа в Суперлигата, след като надиграха категорично Тетевен Волей с 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) в среща от 15-и кръг на първенството.

Така “зелените” остават на последното място в класирането с 4 точки (1 победа, 13 загуби), Арда е 11-та с 12 точки (2 успеха, 13 поражения).

Следващият двубой на кърджалийци е на 26 януари (петък), срещу Добруджа 07, а Тетевен Волей се изправя срещу Монтана, който взе домакинството си на Черно море с 3:0 (25:21, 25:21, 25:14).

Волейболистите от Северозапада владееха положението през по-голямата част от срещата, като единствено във втората част варненци опитаха да се върнат в играта.

Най-резултатен за монтанчани бе Златко Кьосев с 14 точки (2 блокади), 13 добави Аспарух Аспарухов (2 аса, 1 блокада). За “моряците” Стефан Иванов завърши с 12 точки.

Черно море заема деветото място в таблицата с 15 точки (5 успеха, 10 загуби) преди домакинството си на Нефтохимик в петък.