Само в 7DniVoleibol.bg

Голяма битка в Русе! Дунав измъкна гейм на 33 точки, но Марек го елиминира

7Dni Voleibol08.01.201812680
МАРЕК

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) се класираха за финалната фаза на турнира за Купата на България при мъжете. Дупничани успяха да преодолеят като гости амбициозния Дунав (Русе), като надиграха съперника с 3:1 (25:19, 25:23, 31:33, 26:24) след близо двучасова борба.

Така представителите на Дупница продължават напред и ще спорят за трофея в Монтана от 12 до 14 януари. Тимът на Русе, който е сред основните претенденти за спечелване на Висшата лига, отпада от по-нататъшна надпревара.

Двубоят бе изключително оспорван, като и двата съперника имаха своите шансове да надделеят. Домакините се раздадоха пред собствена публика, а гостите постигнаха успеха трудно. Марек надделя с повече опит, като показаха устойчивост в края на геймовете.  Дупничани успяха да наложат волята си във важните моменти и не позволиха да се стигне до тайбрек, като спечелиха мача само с един загубен гейм.