Само в 7DniVoleibol.bg

Фаворитите Левски и Нефтохимик завършиха годината с чисти победи, на ЦСКА се наложи да прави обрат срещу Добруджа

7Dni Voleibol23.12.20175460
IVP_1876

Фаворитите в последните мачове от Суперлигата за 2017 г. Левски и Нефтохимик записаха лесни победи с по 3:0 съответно над Тетевен и Хебър. В най-интересният двубой от завършващия кръг ЦСКА обърна Добруджа от 0:1 до 3:1.

В Бургас шампионите се разправиха с новаците от Пазарджик на 23, 19 и 19 точки, като най-добър на полето бе Николай Учиков със своите 14 точки, 2 от които след блокади. Играчите на Найден Найденов вече са само на точка зад лидера Пирин (Разлог), който вчера сензационно загуби от Миньор в Перник.

В София Тетевен успяваше да даде отпор на Левски само в началото на геймовете. “Сините” постепенно изграждаха стабилна преднина и в крайна сметка триумфираха с 25:18, 25:17 и 25:20. Възпитаниците на Владо Николов ще зимуват на шеста позиция в класирането, а след Нова година подновяват битките в шампионата срещу Добруджа, който изпусна шанс да завърши 2017 г. триумфално.

Добричлии поведоха на ЦСКА с 25:12 и изглеждаше, че с това рано ще пречупят съперника. “Червените” обаче отвърнаха на огъня с огън и спечелиха безапелационно следващите три гейма на 15, 20 и 12 точки, за да запазят и перфектният си домакински актив от началото на сезона. Те са с равни точки с втория в класирането Нефтохимик, но с по-лошо геймово съотношение. Добруджа изпраща разочароваща първа половина от първенството и напролет ще търси по-добро представяне от 7-ото място, на което ще посрещне 2018 г.