Само в 7DniVoleibol.bg

Берое аут от Купата у дома, Вечното дерби на полуфинала е факт

7Dni Voleibol21.12.20172720
берое

Отборът на Раковски (Димитровград) се класира за полуфинали на турнира за Купата на България при жените, след като надигра драматично Берое с 3:2 (25:27, 25:14, 25:15, 19:25, 15:10) в среща от първи кръг на напреварата.

Момичетата на Габи Айшинова бяха равностойни със съперника в първия гейм, но старозагорският тим се оказа по-издръжлив и поведе с 1:0. След това волейболистките от Димитровград набраха инерция и стопиха пасива си, обръщайки нещата в своя полза. Това мобилизира “зелено-белите” и след 19:25 в четвъртата част, мачът влезе в тайбрек. Там гостите бяха категорични и си извоюваха място в следващата фаза.

За полуфинал се класира и Левски, след като победи категорично Славия с 3:0 (25:14, 25:19, 25:11) във втория двубой тази вечер. “Сините” доминираха през цялото време и не даваха възможност за противодействие на опонентките си, успявайки да оформят голяма преднина от самото начало и да затварят без проблем геймовете.

Така утре Раковски ще се изправи срещу шампионките от Марица (Пловдив), а Левски срещу ЦСКА. Мачовете са съответно от 17:00 и 19:00 ч.