Само в 7DniVoleibol.bg

Марица го направи! Шампионките на България са в групите на Шампионска лига след уникален обрат от 0:2 и златен гейм

7Dni Voleibol11.11.201720040
Марица-Енисей06

Шампионките на България от Марица се класираха в групите на Шампионската лига по волейбол! Пловдивчанки спечелиха реванша срещу руския Енисей (Красноярск) след златен гейм ((25:20, 25:19, 22:25, 25:27, 12:15), като преди това се върнаха в мача от 0:2 гейма.

Рускините тръгнаха по-силно в мача, подкрепяни от публиката си и спечелиха първите два гейма на 20 и 19 точки. В третия маричанки се събудиха с 25:22, а в четвъртия стигнаха до драматично изравняване на резултата в края, след като водеха. Стигна се до 24:25 за Енисей, но с три последователни точки геймът отиде на сметката на пловдивчанки, които си осигуриха и тайбрек.

В него шампионките натрупаха ранна преднина, която задържаха без проблеми до края и спечелиха частта 15:12, а това вкара двубоя и в златен гейм. Той стартира с 2:2, но Марица дръпна с 5:3 след хубава пусната топка над двойна блокада. Tреньорът на рускините им дръпна сериозно конско при 4:7, но и това не помогна особено – организацията в играта им продължи да е нулева и шампионките на България дръпнаха с 11:6. Играта на Марица в защита бе изключителна в решителните дълги разигравания и това се оказа ключът към успеха. Рускините не издържаха на напрежението и при 8:13 сгрешиха фатално в атака, за да дадат първи мачбол на пловдивчанки. Той бе пропилян, както и следващият. При 10:14 Иван Петков взе таймаут и вдъхна увереност на своите момичета, които обаче пратиха топка в аут за 11-а точка за Енисей. При следващата атака обаче прошка нямаше и Марица се класира сред най-силните на континента! Те са първият български женски отбор, който успява да стигне до групите на турнира!