Само в 7DniVoleibol.bg

Монтана няма спирка! 7 от 7 за „машината“ от Северозапада

7Dni Voleibol10.11.20174890
Левски Монтана Волейбол (23)

Тимът на Монтана продължава победната си серия в Суперлигата, след като надигра като домакин Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:17, 27:25, 17:25, 25:13) в двубой от седми кръг. Волейболистите от Северозапада нямат поражение до момента и са едноличен лидер във временното класиране.

Гостите започнаха силно в първата част, но играчите на Даниел Пеев взеха инициативата и съумяха да се преборят за успеха. Вторият гейм бе доста оспорван – битката бе до последната секунда, но монтанчани се оказаха по-издръжливи и поведоха с 2:0.

В третата част „тигрите“ от Пазарджик владееха положението до край и спечелиха с убедителна преднина. Впоследствие Монтана отново набра инерция и не позволи на съперника особено противодействие, затваряйки мача при 3:1.

Състезателите от северозападния град заемат лидерската позиция, като имат в актива си 19 точки (7 победи), а Хебър е на четвърто място с 11 точки (4 победи, 3 загуби).

В следващия кръг Хебър приема Тетевен Волей на 18 ноември (събота), а Монтана гостува на Пирин.