Само в 7DniVoleibol.bg

Славия премина лесно през Казанлък, изкачи се в подножието на върха

7Dni Voleibol10.11.20171500
1

Пред около 400 души публика спортната зала „Багира“ в Казанлък местният женски отбор загуби от Славия с 0:3 (15:25, 19:25, 23:25) гейма в третия кръг от женското ни първенство.

Младият състав на Казанлък допусна доста индивидуални грешки и това попречи да дадат по-сериозен отпор на „белите“.
В първата част на двубоя столичанки показаха класа, оставяйки отбора на Казанлък само на 15 точки. След почивката обаче домакините заиграха по-добре, но и това не им стигна да вземат поне гейм в мача.

Славия тръгна ударно във втората част. Възпитаничките на Диян Боюклиев заиграха доста по-сигурно след 7-та точка и наваксаха в изоставането. Последва успешна серия от сервиси, изпълнени от националката в отбора на Казанлък Мария Кривошийска и при 19:23 треньорският щаб на „белите“ поиска техническо прекъсване. Гостенките се върнаха в играта с повече хъс и втората част завърши отново в тяхна полза при 19:25.

В третия гейм борбата се води точка за точка, като в края липсата на опит се оказа решаваща и след 22:22 Казанлък се пречупи и Славия записа чиста победа 3:0, с която временно тимът се изкачи на второ място в класирането.