Само в 7DniVoleibol.bg

Лудо дерби в Добрич! Монтана продължи победния си ход след драма с два обрата и тайбрек

7Dni Voleibol04.11.20175370
Левски Монтана Волейбол (22)

В изключително интересен сблъсък Монтана победи Добруджа 07 като гост с 3:2 (23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:10) в среща от шести кръг на волейболната Суперлига.

Двата тима изиграха много оспорван двубой в Добрич, който предложи много емоции и обрати на зрителите.

Домакините взеха първата част, но играчите на Монтана стигнаха до пълен обрат.

Добруджа започна ударно в четвъртия гейм и поведе с 8:1, а след това и с 13:4. Треньорът на гостите Даниел Пеев бе изгонен за оспорване на съдийско решение. Силна серия от сервис на Кирил Клетс намали разликата до 4 точки – 13:9. В края на гейма Монтана се доближи само на точка при 19:18, но нямаше сили за повече. Ас на Денис Чавдаров сложи точка на спора и прати мача в тайбрек.

Трябва да отбележим, че треньорът на Добруджа 07 Петър Пенев също не бе на скамейката заради наказание и изгледа двубоя от трибуните.

Решителната част започна равностойно, но при 4:4 Монтана взе преднина от 4 точки – 4:8. Въпреки че домакините намалиха изоставането си до 8:9, гостите не позволиха ново равенство в гейма и спечелиха двубоя.

Това е шеста поредна победа за отбора на Монтана, който е лидер в класирането с 16 точки, с една повече от Нефтохимик 2010. Добруджа 07 е на шеста позиция.