Само в 7DniVoleibol.bg

Лидерът в Италия подгонен от трима българи!

7Dni Voleibol02.11.20177190
1

Лидерът в Суперлигата на Италия Перуджа е преследван от трима българи в класирането. Най-близо е Модена на Радостин Стойчев, който победи с 3:1 като гост Калцедония във Верона с 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:21) в мач от 5-ия кръг, който се игра пред 3782 зрители в зала “AGSM Forum”. За Модена това е пета поредна победа, но Перуджа има по-малко загубени геймове.

Трети в класирането е Бундже (Равена) на Красимир Георгиев. “Червените” удариха сРевирве като гост в Милано с 3:1 (19:25, 25:20, 25:17, 25:23). Георгиев започна титуляр за гостите и остана в игра в първите три гейма, в които записа 7 точки (2 аса, 63% ефективност в атака).

На четвърто място в италианското първенство е актуалният шампион Кучине Лубе на Цветан Соколов, който е блокировач №1 на Суперлигата за изминалия сезон.