Само в 7DniVoleibol.bg

Чехия аут след уникален обрат, Холандия остави хърватките на 8 по пътя към 1/4-финала! Националките определят последният от най-добрите осем на Европа

7Dni Voleibol27.09.201711700
1

Първите два четвъртфинала на Европейското първенство по волейбол за жени в Азербайджан и Грузия имаха крайно различни развития.

Беларус надигра Чехия драматично с 3:2 (18:25, 23:25, 27:25, 25:22, 17:15) в първия плейоф за място в топ 8. Чехкините се виждаха победителки с 3:0, но допуснаха обрат в третия гейм, последван от изравняване в четвъртия и загуба в тайбрека. Беларус ще играе срещу Сърбия на 1/4-финал утре от 20:30 ч.

В другият плейоф вчера Холандия не срещна проблеми с Хърватия и спечели с 3:0 (25:18, 25:8, 25:17) за час и 9 минути игра. Лалетата ще се изправят срещу Италия в спор за място на полуфиналите от 18:30 ч. утре.

Днес от 20:30 ч. пък България и Германия ще определят последният от осемте най-добри отбора на континента. Лъвиците изпуснаха златен шанс да се класират директно за 1/4-финалите след драматична, може да се каже, нелепа загуба от Русия. Ако елиминират Бундестима, националките ще се изправят срещу домакините от Азербайджан в спор за разпределението на медалите.  От 18:30 ч. днес Полша и Турция ще определят съперника на рускините.

Двата четвъртфинала от нашия поток са насрочени за петък от 18:30 ч. и 20:30 ч., като първи ще играят азерките и победителките от България – Германия.