Само в 7DniVoleibol.bg

Германия с феноменален обрат срещу Сърбия след 15:25 във втория гейм, ще играе исторически финал

7Dni Voleibol02.09.201718610
1

Воденият от Андреа Джани тим на Германия удави в сълзи надеждите на Сърбия за финал на Европейското първенство. Бундестимът сътвори първата изненада в надпреварата след като надделя над „плавите“ с 3:2 (24:26, 15:25, 25:18, 27:25, 15:13) в оспорван двубой, изигран пред над 8000 души в Краков.

Състезателите на Никола Гърбич доминираха през първите две части, а впоследствие позволиха обрат, след като не успяха да се преборят в четвъртия гейм. В тайбрека битката бе на живот и смърт, но немците показаха по-голяма издръжливост и спечелиха мястото си на историческия финал.

Топреализатор за германския тим бе Джорджи Грозер, който направи пореден страхотен мач, записвайки 20 точки (1 ас), Денис Калиберда заби 12 точки (3 блокади).

Утре Германия излиза срещу победителя от двубоя Русия – Белгия, който ще се изиграе по-късно тази вечер. Сърбия ще играе за бронза срещу загубилия срещата.