Само в 7DniVoleibol.bg

Франция страда и в четвъртия ден на Евро 2017! Днес падат всички въпросителни (Резултати+програма и класиране)

7Dni Voleibol28.08.201716020
1

Евроволей 2017 в Полша се превръща в един от най-интересните турнири в последните години.

Франция взе драматичен успех над Холандия с 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 30:28, 15:12), с който запази шансовете си да се класира на второ място в група D след загубата си от Белгия на старта. „Червените“ дяволи пък прегазиха 3:0 Турция и си гарантираха излизането като №1 от потока.

В група B Германия разпиля Чехия с 3:0 – 25:19, 25:14, 25:20, за 84 минути. Италия победи с абсолютно същия резултат Словакия, но с различна последователност – 25:14, 25:19, 25:20, за 83 минути.

Няма място за сметки! Стискаме палци на сърбите срещу Финландия и гоним задължителен бой по Словения (Всички резултати от третия ден на Евро 2017)

Днес ще паднат и всички въпросителни във всяка от четирите групи, последният ден от първата фаза на турнира е. Сърбия и Русия си гарантираха класирането за четвъртфиналите, печелейки своите групи с по две победи от два мача. Германия и Белгия трудно може да бъдат свалени от върха и изглеждат фаворити за директно класиране на 1/4-финалите. Испания и Словакия са единствените, които не могат да мечтаят за продължаване в следващата фаза, след като загубиха и двата си мача до момента, без да запишат точка и стана ясно, че не са на нивото на останалите отбори.

В група А Естония се надява да шокира домакините и да вземе третото място под носа на финландците, които излизат срещу Сърбия. В група В Италия и Чехия излизат в директен спор за второто място. България също ще търси задължителен успех над Словения, за да имаме шанс за по-лесен съперник в елиминацията. В група D Франция и Турция са в същата ситуация.

Всички двубои започват в 18:30 ч. и 21:30 ч. българско време. Двубоят на трикольорите е от ранната програма в Краков.