Само в 7DniVoleibol.bg

След като си свършиха работата, Лъвиците отбиха номера срещу Холандия и останаха втори

7Dni Voleibol27.08.20173020
1

Женският национален отбор по волейбол на България отстъпи на Холандия с 0:3 (21:25, 17:25, 23 :25) в последния си мач от световната квалификация в Ротердам (Холандия). Така представителките на „лалетата“ спечелиха турнира на свой терен, а нашите момичета завършиха на втора позиция. И двата тима обаче взимат квота за Световното първенство 2018 в Япония, като „Лъвиците“ си изпълниха задачата и ще бъдат сред световния елит.

Двубоят бе мач за престиж, като домакините имаха по-голяма мотивация да триумфират у дома. Селекционерът на националките Иван Сеферинов пък започна с титулярките, като в последствие даде възможност на почти всички момичета да влязат в мача.

Третият гейм бе най-оспорван, като волейболистките ни бяха равностойни до последно и дори водеха с 23:22. В решителните минути обаче холандките отново наложиха волята си и затвориха мача с чиста победа.