Само в 7DniVoleibol.bg

Няма място за сметки! Стискаме палци на сърбите срещу Финландия и гоним задължителен бой по Словения (Всички резултати от третия ден на Евро 2017)

7Dni Voleibol27.08.201715210
1

Естония можеше здраво да обърка сметките на фаворитите в група А на Европ 2017 в Полша. Балтийците оказа неочаквано силна съпротива на победилите домакините в откриващия мач Сърбия. Плавите спечелиха първия гейм с 25:23, но загубиха втория и третия на 16 и 21 точки. Естонците вече виждаха сензацията в четвъртия, но сърбите се оттърсиха от шока и го спечелиха с 25:20. В тайбрека играта бе много завързана, но по-големият опит на Сърбия на континентални първенства се оказа решаващ и те триумфираха с 15:12 и краен резултат 3:2.

В другия мач от групата Дружина полска нямаше особени проблеми с Финландия и спечели с 3:0 (25:23, 25:21, 25:19). За домакините това бе първа победа след загубата от Сърбия на старта, а утре ще стане ясно и крайното класиране в групата. В последните мачове Полша играе с Естония, а Сърбия с Финландия.

В момента сърбите са начело на групата с 5 точки и едва ли ще изпуснат питомното срещу скандинавците. Те пък от своя страна ще гонят поне точка в мача, за да се бетонират на третото място, което ще ги изпрати срещу втория в нашата група С в първия кръг на елиминациите. Полша до последно ще се надява на сензация в другата среща, но по-вероятно изгледа да финишира на второ място в групата си. Домакините ще преследват задължително чиста победа над Естония. Балтийците ще се борят до последно за точка в мача и ще се надяват Финландия да не вземе нищо от Сърбия, за да излязат и те от груповата фаза като трети.

В нашата група С Лъвовете се справиха по-трудно от очакваното с Испания с 3:0, но и Русия имаше труден мач, въпреки чистия си успех над Словения. Сборная взе първия гейм с 27:25, а във втория се стигна до 30:28. Едва в третия словенците преклониха глава и руснаците го взеха спокойно с 25:22. Сборная е сигурен победител в групата, а ние и Словения ще определим втория и третия в класирането. За нашите успеха утре е задължителен, за да избегнем Плавите и да играем с по-лесният съперник Финландия.

Днес са мачовете Словакия – Италия и Чехия – Германия от група В и Турция – Белгия и Холандия – Франция от група D.